FİNANSMAN


Firmanızın ihtiyacı olan araçları satın alma yöntemi ile temin etmeniz durumunda yeterli bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Bütçenizden ciddi bir para çıkışı olacak ve bu yüzden daha öncelikli yatırımlarınız ertelemek durumunda kalacaksınız. Öz sermayeniz elvermiyorsa banka kredisi ile finanse edeceğiniz araç alımlarınız hem şirket kredibilitenizi etkileyecek hem de yüklü bir faiz ödemenizi gerektirecektir. Mevcutta kullanmakta olduğunuz araçlarınız varsa ve bunların ikinci el satışından gelir elde etseniz bile, sonraki araç alımlarınız için harcamanız gerekecek. Operasyon süresince araçlarınızın periyodik bakımları, trafik ve kasko sigortaları, vergileri gibi birçok etken yine sizlere maliyetler doğuracaktır. Alternatif olarak araçlarınızı SEYYARE Filo’dan operasyonel kiralama yöntemi ile temin etmeniz durumunda bu maliyetlerin hiç biri için para ödemeniz gerekmeyecektir. Araç alımlarına ayıracağınız bütçeyi firmanız için farklı yatırımlarda kullanabilirsiniz. Bankalara yüklü faiz bedelleri ödemek zorunda kalmazsınız ve kredi limitlerinizi işlerinize yapacağınız yatırımlar için değerlendirebilirsiniz. İkinci el araçlarınız var ise bunları satabilir ve bu satıştan elde edeceğiniz geliri ek bir kaynak olarak değerlendirebilirsiniz. SEYYARE Filo’dan kiralayacağınız araçların kullanımından doğan hiçbir maliyeti görmeyecek, periyodik bakımlar, sigortalar, vergiler, lastik değişim bedelleri gibi giderler size sunacağımız kira bedeli dahilinde olacaktır. Aylık dönem esasıyla ödeyeceğiniz kira bedelleri, sabit bir ödeme planıyla bütçe planlamanızda size düzenli bir program sağlayacaktır. Muhasebe hesaplarınızda onlarca faturayı takip etmek yerine her ay tek bir fatura ile iş yükünüzü hafifletecektir. Belgeler Vergi levhası. İmza sirküleri Ticari sicil gazetesi Faaliyet belgesi

7/24 YOL YARDIMI


Size sunduğumuz hizmetler arasında 7 gün 24 saat sürekli hizmet alabileceğiniz bir yol yardımı desteğimiz olacak. Her ne koşulda olursa olsun SEYYARE Filo’dan kiraladığınız araçlarda herhangi bir arıza veya hasar görmesi durumunda size sağlayacağımız yol yardım hizmetleri ile bulunduğunuz yere en kısa sürede kullandığınız aracın markasına göre uzman bir teknik ekip ulaşacaktır. Teknik ekip durumu değerlendirerek gerektiğinde yerinde müdahale edecek nitelikte olacaktır. Eğer yerinde müdahale imkânı yoksa aracın hemen bir çekici yardımıyla SEYYARE Filo’nun yetki verdiği en yakın servis noktasına ulaşımı sağlanacaktır. Yedek Araç Her ne sebeple olursa olsun SEYYARE Filo’dan kiralayacağınız araçların onarımlarının uzaması durumunda iş kaybınızı önlemek için sizlere onarım süresince kullanacağınız yedek araçlar verilecektir.
 

10 ADIMDA FİLO KİRALAMA


  • 1- ) Kurumun maliyet ve operasyon yapısına uygun araçlar ve finansman modeli belirlenir.
  • 2- ) Kiralama sözleşmesinin sonrasında belirlenen araçlar Seyyare Filo Hizmetleri tarafından satın alınır, plaka ve ruhsat işlemleri yapılır; zincir, yangın söndürücü ve ilk yardım paketi gibi gerekli donanımlar eklenir.
  • 3- ) Sigorta işlemleri Seyyare Filo Hizmetleri tarafından süratle çözümlenir ve kira süreci boyunca takip edilir.
  • 4- ) Tedarik edilen araçlar kurumun belirlediği bölgelerde kurumun yetkililerine teslim edilir.
  • 5- ) Araç mülkiyeti ile ilgili tüm riskler Seyyare Filo Hizmetleri tarafından alınır ve hizmet alan kurumlar Seyyare Filo Hizmetleri’nin sunduğu avantajlardan faydalanmaya başlar.
  • 6- ) Seyyare Filo Hizmetleri tarafından kiralanmış araçların bütün periyodik bakımları ve onarımları, Türkiye genelinde anlaşmalı servislerde servis önceliği alarak gerçekleştirilir.
  • 7- ) 7/24 ulaşılabilen Seyyare Filo Hizmetleri’nin desteğiyle, kurum yetkilileri her türlü soruları için gerekli süreçler konusunda yönlendirilir.
  • 8- ) Araçlarla ilgili olarak, kurumların muhasebelerine, önceden belirlenmiş tutar karşılığı tek bir fatura düzenli olarak gönderilir.
  • 9- ) Aracın yasal ve vergisel yükümlülükleri sözleşme süresince Seyyare Filo Hizmetleri tarafından takip edilir ve ödenir.
  • 10- ) Belirlenen kira dönemi sona erdiğinde araç, Seyyare Filo Hizmetleri’ne iade edilir.